Program Rozwoju Kompetencji zawodowych na kierunku Art&Design

W ramach zadania zorganizowane zostaną 3 edycje rocznego Programu Rozwoju Kompetencji zawodowych na kierunku Art&Design pn. Fotografia społeczna między publicystyką a sztuką. Wsparciem zostaną objęci studenci studiów II stopnia. Działania mają na celu pogłębienie wiedzy studentów/ek z zakresu realizacji cyklu fotografii.

Zadanie praktyczne: Praca nad opracowaniem fotobooków (do wyboru: reportaż lub dokument fotograficzny). Na każdym etapie udzielane będę konsultacje przez ekspertów w dziedzinie fotografii, książki fotograficznej, poligrafii. Realizacja prac wspomagana będzie warsztatami tematycznymi. Zakończeniem realizacji prac nad fotobookiem będzie przygotowanie go do druku, druk oraz organizacja wystawy fotobooków.

Warsztaty wspomagające realizację zadań praktycznych: Obróbka zdjęć w programach graficznych 45h, Przygotowanie fotografii i fotobooków pod kątem druków poligraficznych 30h, Przygotowanie fotografii do naświetlania i druku wielkoformatowego 30h, Opracowanie ekspozycji zgodnie z ideą kuratorską 30h, Tworzenie kuratorskiej koncepcji prezentacji w przestrzeni publicznej 30h, oraz zajęcia w grupach zgodnie z podziałem na typ fotobooka: Warsztaty terenowe 40h, Realizacja projektów fotobooków 45h

Wizyty studyjne: 4szt.: media i agencje fotograficzne, profesjonalne laby fotograficzne, drukarnia poligraficzna, pracownia intraligatorska.

Do udziału w zadaniu będą mogli się zgłaszać studenci studiów stacjonarnych II stopnia na kierunku Art&Design, którzy rozpoczną w danym roku akademickim III semestr studiów. Przeprowadzona zostanie rekrutacja do zadania – w każdej edycji zaplanowano 12 miejsc.