Program Rozwoju Kompetencji zawodowych na kierunku Filologia

W ramach zadania zorganizowane zostaną 3 edycje rocznego Programu Rozwoju Kompetencji zawodowych na kierunku Filologia dotyczącego rozwoju kompetencji cyfrowego nauczyciela języka obcego. Wsparciem zostaną objęci studenci studiów II stopnia. Działania mają na celu wyposażenie przyszłych nauczycieli w umiejętność projektowania szkoleń elearingowych oraz umiejętność projektowania aplikacji mobilnych np. do nauki języków, czyli nowoczesnych umiej. nauczania j.obcych;

Cykl warsztatów prowadzonych przez interesariuszy np. obecnego partnera kierunku Motorola Solutions Polska obejmujący tematy: Projektowanie szkoleń e-learingowych (instructional design) 30h, Strategie myślenia wziualnego (visual thinking) 30h, Sztuka prezentacji (w tym wideotutorial) 30h, Podstawy grafiki komputerowej 30h, Podstawy kodowania 30h.

Do udziału w zadaniu będą mogli się zgłaszać studenci studiów stacjonarnych II stopnia na kierunku Filologia, którzy rozpoczną w danym roku akademickim III semestr studiów. Przeprowadzona zostanie rekrutacja do zadania – w każdej edycji zaplanowano 30 miejsc.